Site icon Fitness Türkiye

Hızlı Kilo Vermek İçin İpuçları

hızlı-kilo-vermek

hızlı-kilo-vermek

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız elbette biz uzun vadede kilo vermenizi öneririz. Yani hızlı kilo vermek değil de, yavaş ve normal bir şekilde.

Peki ya yakın zamanda bir düğün, kutlama, etkinlik veya herhangi bir şey varsa ne yapacaksınız? Ne olursa olsun, sağlıklı bir şekilde hızlı kilo kaybı için yapmanız gereken bazı şeyler var. Hiçbir şey sağlığınızdan daha önemli değil. Hızlı bir şekilde zayıflamak istiyorum diye sağlığınızdan da olmayın deriz biz.

Hızlı kilo vermek isteyenler mutlaka aşağıda sıraladığımız maddelere uymalılar.

Hızlı Kilo Vermek İçin Öneriler

 1. Atıştırmalıklardan vazgeçin.
  Antrenmanınız bittiğinde glikojen depolarınız boş olacağından dolayı, daha fazla yeme ihtiyacı duyarsınız ve soluğu pratik bir şekilde yenen “atıştırmalıklarda” bulursunuz. Kilo kaybı, kalori açığı bırakmak demektir. Antrenman yaptığınız için kendinize fazladan yeme lüksü kazandırdığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
 2. Vücut ölçülerinizi iyi bilin.
  Vücut yağ oranı veya diğer oranlarınızı bilmek sizi daha hızlı bir şekilde sonuca ulaştırabilir. Şunu da unutmayın. Kas, yağdan daha ağırdır. Bu yüzden tamamen tartıya bakarak ilerlemeyin. Tartı çoğu zaman yanıltıcı olabilir.
 3. Karbonhidratı kısın, Proteini artırın.
  Karbonhidratı kesmek, vücuttan su atmaya yarar. Yani tabiri caizse “kurumanıza” yarar. Bu da sizi daha ince yapar. Çok aktif bir sporcu değilseniz, vücudumuzda enerji için yetecek bolca glikojen var. Bu yüzden karbonhidratları proteinle değiştirmekten korkmayın.
 4. Sadece sebze yemeyin.
  Diyet yapan kadınların sıkça yaptığı yanlışlardan biridir. Sebze yemek beslenme açısından harika olsa da, sindirimi biraz daha zordur. Bu da halsizlik ve şişkinlik yapar.
 5. Önce Fitness sonra Kardiyo antrenmanı!
  Vücudunuzu ısıtmak için Fitness antrenmanından önce sadece 5 dakikalık bir Kardiyo yapmanız çok akıllıca bir davranış olur.  Hızlı kilo vermek için önce Kardiyo yapıp daha sonra Fitness antrenmanına başlamayın. Önce ağırlık kaldırdığınızda, vücudunuz daha çok oksijen tüketecektir. Bu da Kardiyo esnasında daha çok kalori yakmak anlamına gelir. Ne zaman kardiyo yapmanız gerektiği hakkında ve kadınlar ağırlık çalışmalı mı hakkında yeterli bilginiz yoksa aşağıdaki ilgili bağlantıları okumanızı şiddetle öneririm.

İlgili: Ne Kadar Kardiyo Yapılmalı?
İlgili: Kadınlar Ağırlık Çalışmalı Mı?

Hızlı kilo vermek için öneriler arayanlara umarız yardımcı olabilmişizdir. Yazının başında da dediğimiz gibi, biz yavaş ve ölçülü kilo vermenin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz. Yine de aceleniz varsa yukarıdakilere uyarak hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Hızlı bir şekilde kilo kaybı hakkında veya herhangi bir şey hakkında sorunuz olursa yorumlara sorabilirsiniz.

Exit mobile version