Connect with us

Yardımcı Uygulamalar

En İyi Mobil Fitness Uygulamaları (Ücretsiz)

fitness-uygulamaları

İsterseniz kas geliştirin, isterseniz formunuzu koruyun, isterseniz yağ yakın veya isterseniz sadece sağlıklı yaşayın. Bunlardan hangisini yaparsanız yapın, Fitness ile ilgilenen herkesin kullanması gereken bazı yardımcı uygulamalar vardır. Yoksa bile bizce mutlaka olmalıdır. En iyi mobil fitness uygulamaları makalemiz de olmayanlar için özel olarak hazırlandı.

Bu yazımızda size Fitness yaparken veya günlük yaşantınızda kullanabileceğiniz (örneğin Beslenme konusunda) yardımcı olabilecek en iyi mobil fitness uygulamaları hakkında birkaç öneride bulunacağız.

Önereceğimiz uygulamaların hepsi, başlıkta da belirttiğimiz gibi ücretsiz fitness uygulamaları olacaktır. Yani, beğendiğiniz uygulamayı hemen gidip mobil mağazanızdan indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Hadi başlayalım.

En İyi Fitness Uygulamaları

Fitify: Tüm Vücut Egzersizi ve Fitness Planları

Listenin en başına bu uygulamayı koymamızın bir sebebi var. Google Play Store’da en çok kullanılan fitness uygulamaları arasında yer alan bu egzersiz programı, sadece ekipmanla değil; kendi vücut ağırlığınızla tüm vücut antrenmanı (Full Body) yapmanızı sağlıyor. Bununla da sınırlı değil elbette. Yaklaşık 900 adet farklı egzersiz bulunmakta ve size özel Fitness planı oluşturuyor. Ücretsiz kişiye özel Fitness programı arayanlar için birebir. Bu uygulamayı indirdiğinizde, internetiniz olmadan da kullanabilirsiniz. Yani çevrimdışı çalışma özelliği bulunuyor. Uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz ancak paralı hizmetleri de bulunuyor. Fitify İndir: AndroidIOS

Günlük Karın Egzersizi – Karın Egzersizleri

Bu uygulamada gösterilen bütün karın kası hareketleri, hem erkekler hem de kadınlar için uygundur. Herhangi bir makineye veya ekipmana ihtiyaç duymadan tabiri caizse yattığınız yerden karın kası çalışabilirsiniz. Bütün egzersizleri uygulamak günde sadece birkaç dakikanızı alır. (Karın kası çıkarmak için günlük olarak yapacağınız kardiyo egzersizleri ve uyguladığınız beslenme düzeninizin ana etken olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Hatta siz en iyisi Karın Kası Nasıl Yapılır yazımızı okuyun. 🙂 ) Günlük Karın Egzersizi İndir: AndroidIOS

Fat Secret Kalori Sayacı

Fitness ile ilgilenen, iyi bir vücuda sahip olmak isteyen herkesin dikkat etmesi gereken en önemli şey: Beslenme! İşte en iyi Fitness uygulaması kategorisinde yer alan Fat Secret uygulaması size burada yardımcı oluyor. Bu listenin en önemli Fitness uygulaması diyebileceğimiz Fat Secret, mutlaka mobil cihazınızda bulunsun. Peki Fat Secret ne işe yarar? Basit olarak anlatmak gerekirse bu uygulama bir kalori sayacıdır. Günlük olarak yediklerinizi buraya not alarak kalori hesabı yapabilir ve makro besinlerinizi hesaplayabilirsiniz.

Yemek, marka, restoran isimleri bile bulunan bu uygulama, doğrudan ürün adedi olarak bile besin değerlerini gösteriyor. Yani yediğiniz her şeyin gramını bilmek zorunda değilsiniz. Sadece bunlarla da sınırlı değil elbette. Yemek saatlerinizi size bildirim olarak gönderiyor ve aynı bir sosyal medya gibi paylaşım yapabileceğiniz bir bölüm bulunuyor. Burada başkalarından fikirler alabilirsiniz. Yalnızca kalori hesaplama programı değil, aynı zamanda yaktığınız kaloriyi de hesaplayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, kaç dakika hangi egzersizi uyguladığınızı yazmak! Hepsi bu. Fat Secret ücretsiz en iyi mobil fitness uygulamaları arasında yer alan harika bir yardımcı uygulama. Fat Secret İndir: AndroidIOS

Su İçme Hatırlatıcısı

Bu uygulama, size basit bir şekilde su içmeniz gerektiğini hatırlatır. Günlük olarak az su tüketen insanların indirmesi gerektiğini düşündüğüm bu uygulama, en iyi mobil fitness uygulamaları arasında kendine yer buldu. Uygulamayı indirdiğinizde güne hangi saatte su içmeye başlayacağınızı ve bitireceğinizi seçiyorsunuz. Aynı zamanda bardak ve litre seçenekleri de bulunuyor. İndirip ayarlarınızı yaptıktan sonra, arkanıza yaslanıyorsunuz ve su içmeyi düşünmenize gerek kalmıyor. Sizin için telefon bildirimi gönderiyor ve su içmenizi söylüyor. Hepsi bu. Su İçme Hatırlatıcısı İndir: AndroidIOS

BONUS: Idle Fitness Gym Tycoon

Bonus olarak seçtiğimiz bu uygulama aslında bir mobil oyun. Bu oyunda kendi spor salonunuza sahipsiniz ve spor salonunuzu büyütüp, yeni makineler ve/veya yeni bölümler açmaya çalışıyorsunuz. Oldukça eğlenceli bir fitness oyunu olan bu oyun, Idle tarzı oyun sevenler için birebir. Idle Fitness Gym Tycoon İndir: AndroidIOS

Ücretsiz Fitness Programları İndir

En İyi Mobil Fitness Uygulamaları yazımız burada sona eriyor. Bu yazıda sizlere birbirinden faydalı ve çok işinize yarayacak fitness uygulamaları önerilerinde bulunduk. Aralarında beğendiğiniz, merak ettiğiniz uygulamanın en altında bulunan indirme bağlantılarını kullanarak uygulamaları hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Bizim bulduğumuz en iyi vücut geliştirme uygulamaları yukarıdakiler. Sizin önermek istediğiniz iyi bir fitness uygulaması varsa lütfen aşağıdan yorum olarak belirtin. Aynı zamanda haklarında daha fazla bilgi almak istediğiniz uygulamayı da yorum olarak sormaktan çekinmeyin. Hepsi bizim aktif olarak kullandığımız ücretsiz fitness uygulamaları ve hepsi de çok faydalılar.

Bazı uygulamalar ücretli de destek sunabiliyorlar ancak ücretsiz bir şekilde egzersizlerinizi aksatmadan yapabilirsiniz.

Fitness Türkiye, Türk sporcuların Fitness ve Vücut Geliştirme sporunda bilinçlenmesi ve gelişmesi için kurulmuş gönüllü bir topluluktur. En iyi Türkçe Fitness Rehberi olmayı hedefleyen kuruluşumuz; Antrenman, Yağ Yakımı, Beslenme, Supplementler ve aklınıza gelebilecek her türlü konu için makaleler sunmaktadır.

Continue Reading
5 Yorum

5 Yorum

 1. Kerem

  3 Mart 2020 at 21:06

  Hayırlı olsun siteniz, fitness hakkında yazılar yazacaksınız galiba

  • Fitness Türkiye

   3 Mart 2020 at 21:07

   Merhaba, teşekkür ederiz. Fitness & Vücut Geliştirme hakkında makaleler bulacaksınız. Bizi takip etmeye devam edin.

 2. Selin

  4 Nisan 2020 at 20:14

  Fat Secret ve Su İçme Hatırlatıcısını uzun süredir kullanıyorum. Oldukça iyiler

  • Fitness Türkiye

   5 Nisan 2020 at 08:36

   Özellikle Fat Secret uygulaması çok kullanışlıdır. Yorumunuz için teşekkürler. 🙂

 3. Anonim

  16 Mart 2021 at 13:19

  Fat secret baya iş görüyor bence

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Alanı

Fitness

Fitness Türkiye

Fitness Türkiye Hakkında

Fitness Türkiye, antrenmanlarınızın daha verimli geçmesi ve iyi bir Fitness beslenme programına sahip olabilmeniz için bilimsel araştırmaları kanıt sunarak Türkçe Fitness makaleleri üretmektedir.

Burada vermiş olduğumuz tavsiyeler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ve hiçbiri hastalık tedavisi ya da hastalık teşhisi için kullanılmamalıdır.

Türkçe Fitness makaleleri sunan fitnessturkiye.net, Türkiye’de Fitness ve Vücut Geliştirme sporunun gelişmesi için her türlü görüş ve işbirliğine açıktır. 

Exit mobile version