Connect with us

Supplementler

En İyi Protein Tozu Önerileri (2024)

Protein tozu, fitness dünyasında vazgeçilmez. En iyi protein tozu önerileri arasında Optimum, Torq Nutrition, Protein Ocean, Weider Premium ve Muscletech gibi markalar bulunuyor.

en-iyi-protein-tozu

Protein tozu (Whey Protein), özellikle Fitness/Vücut Geliştirme ile ilgilenenlerin en çok kullandığı besin takviyeleri arasında yer alır. En çok tercih edilen besin takviyesi olması, birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Örneğin en iyi protein tozu hangisi, en iyi protein tozu markası nedir gibi. Fitness Türkiye olarak, en iyi protein tozu önerileri başlıklı içeriği sizin için hazırladık.

Protein Tozu Zararlı Mı? içeriğimizi de mutlaka okuyun!

En İyi Protein Tozu Önerileri

2023 yılında uygun fiyat ve en kaliteli ham maddeye sahip olan en iyi protein tozu önerilerini aşağıda bulabilirsiniz.

1) Optimum Gold Standard Whey Protein

Optimum Gold Standard Whey Protein, ABD’nin en çok satan protein tozlarından biridir. Mikrofiltre edilmiş Konsantre Whey proteini ve Whey protein izolesinden oluşmaktadır.

1 servisi 24 gram Whey Protein, 5 gram BCAA ve 4 gram Glutamine içerir.

ÜRÜNÜ İNCELE

2) Torq Nutrition GOLD %100 Whey Protein

Torq Nutrition %100 GOLD Whey Protein, Türkiye’de ilk 7 farklı aroma içeren protein tozu ürünüdür. 30 yıldır aktif olarak ilaç sektöründe yer alan Allergo İlaç‘a aittir. İzole ve konsantre Whey protein içermesi, ilave şeker, soya lesitini ve bitkisel protein içermemesi, diğer alternatiflerinden ayıran en büyük özelliklerindendir.

1 servisi 24,40 gram Whey Protein ve 5,1 gram BCAA içerir.

Protein tozu satın al

ÜRÜNÜ İNCELE3) Protein Ocean Whey Protein

İlave şeker ve aspartam içermeyen özelliğiyle Protein Ocean Whey Protein, birçok sporcu tarafından tercih edilmektedir. Bu sebeple, en iyi protein tozu önerileri listesinde kendine yer buldu.

1 servisi 18 gram Whey Protein içerir.

ÜRÜNÜ İNCELE


4) Weider Premium Whey

Weider Premium Whey, yapısında %20 oranında izole protein ve %71 oranında konsantre protein barındırması sebebiyle en iyi protein tozu önerileri listesinde kendine yer bulmuş yüksek kaliteli bir üründür.

1 servisi 33 gram Whey Protein ve 2 gram Glutamine içerir.

ÜRÜNÜ İNCELE


5) Hardline Whey 3Matrix

Hardline Whey 3Matrix, kıvamı ve hafif içimi ile öne çıkan bir protein tozudur. GDO, aspartam, koruyucu madde ve gluten içermemektedir.

1 servisi 24 gram Whey Protein ve 2 gram Kreatin içerir.

ÜRÜNÜ İNCELE


6) Bigjoy WHEY Protein Tozu

Bigjoy Whey, sindirim enzimi ilaveli bir protein tozudur. Papain ve proteaz enzimleri içerir.

1 servisi 24 gram Whey Protein içerir.

ÜRÜNÜ İNCELE


7) Muscletech Nitro-Tech Whey Protein

1998 yılından beri sporcu gıdaları üreten Muscletech’in geliştirdiği yeni whey proteini takviyesidir.

1 servisi 24 gram Whey Protein, 5,5 gram BCAA ve 4,3 gram Glutamine içerir.

ÜRÜNÜ İNCELE

En İyi Protein Tozu Hangisi?

Türkiye’de sporcuların en çok tercih ettiği protein tozları yukarıda listelenmiştir. Belirtelim, yukarıdaki ürünler rastgele sıralanmıştır ve herhangi bir sıralama kriteri bulunmamaktadır.

Peki en iyi protein tozu hangisi? Veya protein tozu alırken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Protein tozu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, ürünün ham maddesidir. Sporcuların protein tozu kullanmalarının başlıca sebebi, olumlu bir etki görmek istemeleridir. Kötü kalitede ham maddeye sahip olan protein tozlarının etkisi, nispeten daha düşüktür ya da hiç etkili değildir.

Satın aldığınız markanın ham maddesinin nereden geldiğini ve hangi şartlarda üretildiğini mutlaka sorgulayın. Hiçbir şey başta sağlığınızdan, daha sonra paranızdan daha değerli değildir.

Sağlığınızı korumak ve paranızı çöpe atmamak için şu sertifikalara sahip olduğundan emin olun: ISO 9001:2015, GMP 22716:2007, ISO 10002:2018, HACCP, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, HELAL.

En iyi protein tozu önerileri 2023 listesi bu kadardı. Yukarıdaki protein tozları ile ilgili “en iyi” yorumunu size bırakıyoruz. Supplementler ile ilgili daha fazla içerik için bizi takip etmeye devam edin.

Fitness Türkiye, Türk sporcuların Fitness ve Vücut Geliştirme sporunda bilinçlenmesi ve gelişmesi için kurulmuş gönüllü bir topluluktur. En iyi Türkçe Fitness Rehberi olmayı hedefleyen kuruluşumuz; Antrenman, Yağ Yakımı, Beslenme, Supplementler ve aklınıza gelebilecek her türlü konu için makaleler sunmaktadır.

Continue Reading
7 Yorum

7 Yorum

 1. zelma

  22 Ocak 2023 at 17:32

  2 yıl öncesine kadar weider ve muscletech alıyordum ama fiyatları çok yükseldiği için yerli marka torq nutrition almaya başlamıştım bende. kesinlikle fiyat/performans olarak çok çok iyi. ilgi alaka 10 numara bir marka. üstelik ilaç şirketi

  • Fitness Türkiye

   24 Ocak 2023 at 11:47

   Değerli fikrinizi paylaştığınız için teşekkürler.

 2. Anonim

  8 Mart 2023 at 17:46

  torq nutrition sipariş oluşturdum muz aromalı teşekkürler

 3. Anonim

  24 Mayıs 2023 at 18:49

  muscletech alıyordum aslında ama artık çok pahalı. bigjoy ve torq kullanmaya çalışıyorum

 4. Anonim

  26 Mayıs 2023 at 10:13

  weider alın gerisi yalan

 5. Anonim

  9 Haziran 2023 at 04:45

  protein ocean kullanıyordum ama topaklanma yapıyor torq nutrition da hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım

 6. Anonim

  16 Haziran 2023 at 07:59

  Ben hiç yerli marka kullanmadım supplementler den weider falan alıyordum ama yerli markalara bakacağız mecbur. torq u radarıma aldım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Alanı

Fitness

Fitness Türkiye

Fitness Türkiye Hakkında

Fitness Türkiye, antrenmanlarınızın daha verimli geçmesi ve iyi bir Fitness beslenme programına sahip olabilmeniz için bilimsel araştırmaları kanıt sunarak Türkçe Fitness makaleleri üretmektedir.

Burada vermiş olduğumuz tavsiyeler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ve hiçbiri hastalık tedavisi ya da hastalık teşhisi için kullanılmamalıdır.

Türkçe Fitness makaleleri sunan fitnessturkiye.net, Türkiye’de Fitness ve Vücut Geliştirme sporunun gelişmesi için her türlü görüş ve işbirliğine açıktır. 

Exit mobile version