Connect with us

Antrenman

Spor Yapma İsteği Nasıl Gelir?

fitness alışkanlığı nasıl kazanılır

Spor yapma isteği nasıl gelir? Nasıl alışkanlık hâline getirilir? Fitness yapmayı bir hayat rutini hâline mi getirmek istiyorsunuz? Eğer spor alışkanlığı edinme hakkında bir şeyler arıyorsanız sizin için hazırladığımız önerilere bu yazıda göz atarak düzenli spor yapmaya başlayabilirsiniz.

Spor salonları, 2 gün gelip ortadan kaybolan insanlarla doludur. Bunun sebebi çok açık. Alışkanlık hâline getirmeden bir an önce kas geliştireyim ya da hedefime ulaşayım diyorlar ancak bunun uzun bir süreç olduğunu unutuyorlar. 2 günde herhangi bir etki görmedikleri için de hevesleri kırılıyor. Yoksa siz de mi böylesiniz?

Biz burada özellikle Fitness için belli kurallardan bahsedeceğiz fakat burada anlattıklarımız diğer tüm spor branşları için geçerlidir. Düzenli Fitness yapmak için buradaki önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Fitness Yapma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?

Spor yapma alışkanlığı edinmek zor olabilir ancak edindikten sonra o alışkanlığı bırakmak neredeyse imkânsızdır. Belki de düzenli Fitness alışkanlığı konusunda sorunlar yaşıyor olabilirsiniz ancak telaş etmenize gerek yok. Burada size vereceğimiz birkaç öneri ile siz de düzenli bir spor hayatına sahip olabilirsiniz.

Hayır Diyemeyecek Kadar Kolaylaştırın

Fitness yapmak en zor sporlardan biridir ve başlangıç seviyesinde birisi ağır bir antrenman yaparsa, muhtemelen bunun zorluğuna dayanamayacaktır. Kendinizi alıştırmak ve spor yapma isteği getirmek için olabildiğince hafif bir antrenman programı hazırlanmasını isteyin ve hafif ağırlıklarla kendinizi alıştırın. Ağrısız bir ağırlık antrenmanına kim hayır diyebilir ki?

Çeşitliliği Tercih Edin

Çeşitliliği tercih edin derken ne söylemek istiyoruz? Fitness antrenmanında monotonluk kadar sıkıcı bir şey yoktur. Antrenman programınızda değişikliğe gitmekten çekinmeyin. Aynı bölgeyi çalıştıran farklı bir makine ya da dambıllar ile yapmayı deneyebilirsiniz. Çeşitlilik arttıkça sıkıcı ve aynı devam eden antrenman programınız da düzene girecektir.

Kendinizi Ödüllendirin

Spor yapma isteği gelmesi için kendinizi ödüllendirin derken Cheat Meal yapmaktan bahsetmiyoruz. Bir süredir Fitness antrenmanı yapıyorsanız ertesi gün ki antrenmanınızı asabilirsiniz mesela. Kendinizi ödüllendirmek, süreklilik için iyi bir teşviktir.

Alışkanlık Kazanmadan Para Harcamayın

“Spor salonuna 1 yıllık üye oldum param yanmasın diye giderim” diyenleri duymuşsunuzdur. Belki de bunu diyen sizsinizdir. Bunu diyen birçok yeni sporcu, genellikle 1. ayını tamamlamadan bırakıyor ve gerçekten paraları yanıyor. Pahalı spor salonları ya da uzun süreli bir kayıt için acele etmeyin. Alışkanlık kazanmanın çok daha tasarruflu yöntemleri var.

Sonuç İçin Acele Etmeyin

Fitness & Vücut Geliştirme yapmaya başladıktan birkaç gün ya da birkaç hafta sonra kaslarınız ortaya çıkmayacak, belirgin herhangi bir şey olmayacak. Fitness, sabır sporudur ve sonuç için acele ederseniz hevesiniz kırılacak ve sporu bırakacaksınız.

Sonuç yerine aldığınız zevke odaklanırsanız hem etkili bir antrenman yapmış olacaksınız hem de sıkılmayacaksınız. Unutmayın, ağırlık kaldırmak bir terapi gibidir ve kaslarınızın yandığını hissetmek sizi iyi hissettirir.

Spor yapma isteği getirme konusunda size vereceğimiz fikirler bu kadar. Bunların hepsini ya da birkaçını denemek bile size olumlu bir fayda sağlayacaktır. Umarız ki siz de Fitness yapma alışkanlığı kazanır ve spor salonlarının müdavimi olursunuz. Herkese bol şans.

Fitness Türkiye, Türk sporcuların Fitness ve Vücut Geliştirme sporunda bilinçlenmesi ve gelişmesi için kurulmuş gönüllü bir topluluktur. En iyi Türkçe Fitness Rehberi olmayı hedefleyen kuruluşumuz; Antrenman, Yağ Yakımı, Beslenme, Supplementler ve aklınıza gelebilecek her türlü konu için makaleler sunmaktadır.

Continue Reading
2 Yorum

2 Yorum

  1. Anonim

    7 Şubat 2021 at 10:31

    Sadece sabah vaktim var ama kim sabah erkenden spor için uyanacak diyorum… Benimkisi büyük sorun galiba

  2. Anonim

    26 Mart 2021 at 18:38

    Burada yazanları uygulayacağım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Alanı

Fitness

Fitness Türkiye

Fitness Türkiye Hakkında

Fitness Türkiye, antrenmanlarınızın daha verimli geçmesi ve iyi bir Fitness beslenme programına sahip olabilmeniz için bilimsel araştırmaları kanıt sunarak Türkçe Fitness makaleleri üretmektedir.

Burada vermiş olduğumuz tavsiyeler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ve hiçbiri hastalık tedavisi ya da hastalık teşhisi için kullanılmamalıdır.

Türkçe Fitness makaleleri sunan fitnessturkiye.net, Türkiye’de Fitness ve Vücut Geliştirme sporunun gelişmesi için her türlü görüş ve işbirliğine açıktır. 

Exit mobile version