Connect with us

Supplementler

Kreatin’de “Mesh” Nedir?

Kreatin, vücutta üretilen ve kas büyümesini destekleyen bir madde. Kreatin mesh değeri, molekül ağırlığını ifade eder. Yüksek mesh değeri, çözünürlüğü artırarak etkinliği artırabilir. Türkiye’de “200 Mesh” değerine sahip CREATORQ önerilir.

kreatin-mesh-nedir

Kreatin, vücut tarafından üretilen ve çeşitli yiyeceklerde bulunan bir maddedir. Kreatin, kas dokularında enerji üretmek için kullanılır ve özellikle kas büyümesi ve güç artışı amacıyla takviye olarak kullanılır. Besin takviyeleri markalarının artması ve piyasada birçok Kreatin Monohidrat ürününün olması sebebiyle Kreatin mesh nedir ve ne işe yarar, önemi nedir gibi soruların arttığını da görüyoruz.

Bu yazıda, Kreatin mesh değeri hakkında bilgileri öğrenebilir ve hangi Mesh değerine sahip olan Kreatin Monohidrat’ı tercih etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Bu yazıya mutlaka bakın: Kreatin Saç Döker Mi?

Kreatin Mesh Değeri

Kreatin mesh değeri, kreatin monohidrat molekülünün moleküler ağırlığını ifade eder. Moleküler ağırlık, bir molekülün parçacıklarının toplam ağırlığıdır. Kreatin monohidrat molekülü, kreatin, hidrat ve su moleküllerinden oluşur. Kreatin mesh değeri, kreatin monohidrat molekülünün moleküler ağırlığının bir ölçüsüdür ve genellikle gram cinsinden verilir.

Kreatin Mesh Değeri Önemi

Kreatin mesh değeri, kreatin monohidratın kalitesi hakkında bilgi verir ve düşük mesh değerine sahip kreatin monohidrat daha düşük kalitede olabilir. Bu nedenle, yüksek mesh değerine sahip kreatin monohidrat tercih edilir. Kreatin mesh değeri, kreatin monohidratın çözünürlüğünü de etkiler. Yüksek mesh değerine sahip kreatin monohidrat, daha iyi çözünürlüğe sahiptir ve bu nedenle vücutta daha etkili bir şekilde kullanılabilir.

Kreatin mesh değeri önemlidir çünkü kreatin monohidratın etkinliği bu değere göre değişebilir. Yüksek mesh değerine sahip kreatin monohidratı daha etkili olabilir ve daha iyi sonuçlar verebilir. Ayrıca, yüksek mesh değerine sahip kreatin monohidrat daha az atık üretebilir ve daha az yan etkiye neden olabilir. Bu nedenle, kreatin mesh değeri önemlidir ve kaliteli kreatin monohidratı tercih edilmesi önerilir.

İlginizi Çekebilir:   Vücut Geliştirme İçin En İyi Supplementler

Hangi Kreatin Alınmalı?

Kreatin mesh nedir konusunu anladıktan sonra, hangi kreatin alınmalı, hangi marka kreatini kullanmalıyım gibi soruların sorulması muhtemeldir.

Türkiye’de satılan besin takviyeleri markalarının Kreatin ürünleri, genellikle “80 Mesh” değerine sahip olmaktadır. Kreatin takviyesinden en yüksek faydayı alabilmek için, Türkiye’de sayılı olarak bulunan “200 Mesh” değere sahip ürünleri tercih etmelisiniz.

Fitness Türkiye olarak, CREATORQ %100 MİCRONİZED CREATİNE MONOHYDRATE ürününü öneririz. Türkiye’nin en kaliteli ham maddesinin kullanılması bir yana, “200 Mesh” mikronize kreatin içerir. Suda karışması kolaydır ve daha hızlı emilim sağlar.

Daha detaylı bilgi için ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Fitness Türkiye, Türk sporcuların Fitness ve Vücut Geliştirme sporunda bilinçlenmesi ve gelişmesi için kurulmuş gönüllü bir topluluktur. En iyi Türkçe Fitness Rehberi olmayı hedefleyen kuruluşumuz; Antrenman, Yağ Yakımı, Beslenme, Supplementler ve aklınıza gelebilecek her türlü konu için makaleler sunmaktadır.

Continue Reading
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Alanı

Fitness

Fitness Türkiye

Fitness Türkiye Hakkında

Fitness Türkiye, antrenmanlarınızın daha verimli geçmesi ve iyi bir Fitness beslenme programına sahip olabilmeniz için bilimsel araştırmaları kanıt sunarak Türkçe Fitness makaleleri üretmektedir.

Burada vermiş olduğumuz tavsiyeler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ve hiçbiri hastalık tedavisi ya da hastalık teşhisi için kullanılmamalıdır.

Türkçe Fitness makaleleri sunan fitnessturkiye.net, Türkiye’de Fitness ve Vücut Geliştirme sporunun gelişmesi için her türlü görüş ve işbirliğine açıktır.