Connect with us

Supplementler

Optimum Amino Energy Ne İşe Yarar?

optimum-amino-energy

Kas büyümesi ile ilgileniyorsanız, muhtemelen dallı zincirli amino asitleri veya BCAA’ları duymuşsunuzdur. Bunlar, son haftalarda popüler olan Amino Energy‘nin bir parçası. Bu yazıda son günlerde sıkça gördüğümüz Optimum Amino Energy hakkında bilgiler vereceğiz. İçeriği, ne işe yarar bölümü ve tüm detayları için yazıyı okumaya devam edin.

Optimum Amino Energy Yararları

 1. Kas büyüme sürecini hızlandırır.
  BCAA’ların popüler bir kullanım amacı kas büyümesini hızlandırmaktır. Lösin, vücudumuzda protein sentezini arttıran ve kas yapma sürecini uyaran bir yolu aktif eder. Optimum Amino Energy ürününde 500 mg Valin ve İzölösin, 1000 mg ise Lösin bulunuyor. Bu ürünün içindekilerin tamamını merak ediyorsanız bu yazının sonundan görüntüleyebilirsiniz.
 2. Kas onarımını hızlandırır.
  Yapılan araştırmalar, BCAA’ların kas onarımını hızlandırdığı ve antrenman sonrası kas ağrılarını dindirdiğini göstermektedir.
 3. Antrenman esnasında yorgunluğu azaltır.
  İçerdiği amino asitler sebebiyle, idman öncesinde kullanıldığında, yorgunluğu büyük ölçüde azaltacağı düşünülmektedir.
 4. Kas yıkımını önler.
  Kaslarımız sürekli yırtılır ve yeniden onarılır. Yeterli beslenilmediği sürece yırtılan kaslar onarılamaz ve kas yıkımı dediğimiz şey gerçekleşir. BCAA’lar ve Amino Energy‘nin içerisinde yer alan amino asitler kas yıkımını büyük ölçüde önler.
 5. Antrenman esnasında enerji verir.
  Amino Energy, antrenmandan 15-20 dakika önce kullanıldığında, antrenman yoğunluğunda gözle görülür bir artış olacaktır. Bu ürünü satın alırsanız idmandan önce kullanmanızı öneriyoruz.

Optimum Amino Energy Yorumu

Bu ürünü satın almak isteyenler için onlarca ayrı Supplement satış sitesinden gözlem yaptık ve bazı sonuçlara vardık. Yukarıda da bahsedildiği gibi Arjinin, Beta-Alanine vesaire içerdiğinden dolayı antrenman esnasında ciddi bir enerji artışı olduğu görülüyor.

Amino Energy içerisinde bulundurduğu Kafein ve Yeşil Çay ile yağ yakım sürecinize de destek olur.

İlginizi Çekebilir:   BCAA Kullanılmalı Mı? (Bilimsel Araştırmalar)

Bunun haricinde, içerisinde BCAA’da bulunduğundan dolayı, kas onarım sürecinizi hızlandırır ve kas yıkımını önler. Bunca faydası bulunan Optimum Amino Energy‘nin, şu ana kadar olumsuz bir yorumuna rastlamadık.

Çoğunluklu Soğuk Çay aromalı rastladığımız ve tattığımız bu ürünün aromasını da beğeneceğinizi düşünüyoruz. Ürünü satın alacaksanız güvendiğiniz Supplement sitesinden almaya özen gösterin. Aldığınız ürünün orijinal olup olmadığını kutunuzdaki barkodu buraya girerek öğrenebilirsiniz.

Optimum Amino Energy İçindekiler

Lösin 1000mg
Glutamin 1000mg
Valin 500mg
İzolösin 500mg
Taurin 500mg
Arjinin 500mg
Beta-Alanin 350mg
Tirozin 250mg
Histidin 200mg
Lizin 200mg
Kafein 100mg
Yeşil Çay 100mg
İnulin 100mg
C Vitamini 24mg
Yeşil Kahve 25mg

Burada yazan oranlar günlük doz oranlarıdır. Optimum Amino Energy hakkında size aktaracaklarımız bu kadar. Bu ürün hakkında merak ettiklerinizi, olumlu veya olumsuz tüm deneyimlerinizi yorum olarak sorabilirsiniz.

Fitness Türkiye, Türk sporcuların Fitness ve Vücut Geliştirme sporunda bilinçlenmesi ve gelişmesi için kurulmuş gönüllü bir topluluktur. En iyi Türkçe Fitness Rehberi olmayı hedefleyen kuruluşumuz; Antrenman, Yağ Yakımı, Beslenme, Supplementler ve aklınıza gelebilecek her türlü konu için makaleler sunmaktadır.

Continue Reading
4 Yorum

4 Yorum

 1. Mehmet D.

  21 Mart 2020 at 15:37

  Protein 7 indirimlerinden almıştım, gayet iyi supplement

  • Fitness Türkiye

   21 Mart 2020 at 20:22

   Evet, Protein 7 geçen aylarda bu ürünü indirime sokmuştu. Optimum Amino Energy hakkında yorumunuz için teşekkürler 🙂

 2. Pingback: Pre Workout Ürünleri Ne İşe Yarar? - Fitness Türkiye

 3. Pingback: Protein Tozu Zararlı Mı? (Cevap: Hayır!) - Fitness Türkiye

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Alanı

Fitness

Fitness Türkiye

Fitness Türkiye Hakkında

Fitness Türkiye, antrenmanlarınızın daha verimli geçmesi ve iyi bir Fitness beslenme programına sahip olabilmeniz için bilimsel araştırmaları kanıt sunarak Türkçe Fitness makaleleri üretmektedir.

Burada vermiş olduğumuz tavsiyeler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ve hiçbiri hastalık tedavisi ya da hastalık teşhisi için kullanılmamalıdır.

Türkçe Fitness makaleleri sunan fitnessturkiye.net, Türkiye’de Fitness ve Vücut Geliştirme sporunun gelişmesi için her türlü görüş ve işbirliğine açıktır.