fbpx
optimum-amino-energy

Optimum Amino Energy Ne İşe Yarar?

Son günlerde popüler olan Optimum Amino Energy ne işe yarar? Optimum Amino Energy yorum ve hakkında her şey!

Kas büyümesi ile ilgileniyorsanız, muhtemelen dallı zincirli amino asitleri veya BCAA’ları duymuşsunuzdur. Bunlar, son haftalarda popüler olan Amino Energy‘nin bir parçası. Bu yazıda son günlerde sıkça gördüğümüz Optimum Amino Energy hakkında bilgiler vereceğiz. İçeriği, ne işe yarar bölümü ve tüm detayları için yazıyı okumaya devam edin.

Optimum Amino Energy Yararları

 1. Kas büyüme sürecini hızlandırır.
  BCAA’ların popüler bir kullanım amacı kas büyümesini hızlandırmaktır. Lösin, vücudumuzda protein sentezini arttıran ve kas yapma sürecini uyaran bir yolu aktif eder. Optimum Amino Energy ürününde 500 mg Valin ve İzölösin, 1000 mg ise Lösin bulunuyor. Bu ürünün içindekilerin tamamını merak ediyorsanız bu yazının sonundan görüntüleyebilirsiniz.
 2. Kas onarımını hızlandırır.
  Yapılan araştırmalar, BCAA’ların kas onarımını hızlandırdığı ve antrenman sonrası kas ağrılarını dindirdiğini göstermektedir.
 3. Antrenman esnasında yorgunluğu azaltır.
  İçerdiği amino asitler sebebiyle, idman öncesinde kullanıldığında, yorgunluğu büyük ölçüde azaltacağı düşünülmektedir.
 4. Kas yıkımını önler.
  Kaslarımız sürekli yırtılır ve yeniden onarılır. Yeterli beslenilmediği sürece yırtılan kaslar onarılamaz ve kas yıkımı dediğimiz şey gerçekleşir. BCAA’lar ve Amino Energy‘nin içerisinde yer alan amino asitler kas yıkımını büyük ölçüde önler.
 5. Antrenman esnasında enerji verir.
  Amino Energy, antrenmandan 15-20 dakika önce kullanıldığında, antrenman yoğunluğunda gözle görülür bir artış olacaktır. Bu ürünü satın alırsanız idmandan önce kullanmanızı öneriyoruz.

Optimum Amino Energy Yorumu

Bu ürünü satın almak isteyenler için onlarca ayrı Supplement satış sitesinden gözlem yaptık ve bazı sonuçlara vardık. Yukarıda da bahsedildiği gibi Arjinin, Beta-Alanine vesaire içerdiğinden dolayı antrenman esnasında ciddi bir enerji artışı olduğu görülüyor.

Amino Energy içerisinde bulundurduğu Kafein ve Yeşil Çay ile yağ yakım sürecinize de destek olur.

Bunun haricinde, içerisinde BCAA’da bulunduğundan dolayı, kas onarım sürecinizi hızlandırır ve kas yıkımını önler. Bunca faydası bulunan Optimum Amino Energy‘nin, şu ana kadar olumsuz bir yorumuna rastlamadık.

Çoğunluklu Soğuk Çay aromalı rastladığımız ve tattığımız bu ürünün aromasını da beğeneceğinizi düşünüyoruz. Ürünü satın alacaksanız güvendiğiniz Supplement sitesinden almaya özen gösterin. Aldığınız ürünün orijinal olup olmadığını kutunuzdaki barkodu buraya girerek öğrenebilirsiniz.

Optimum Amino Energy İçindekiler

Lösin 1000mg
Glutamin 1000mg
Valin 500mg
İzolösin 500mg
Taurin 500mg
Arjinin 500mg
Beta-Alanin 350mg
Tirozin 250mg
Histidin 200mg
Lizin 200mg
Kafein 100mg
Yeşil Çay 100mg
İnulin 100mg
C Vitamini 24mg
Yeşil Kahve 25mg

Burada yazan oranlar günlük doz oranlarıdır. Optimum Amino Energy hakkında size aktaracaklarımız bu kadar. Bu ürün hakkında merak ettiklerinizi, olumlu veya olumsuz tüm deneyimlerinizi yorum olarak sorabilirsiniz.

Bir Ping

 1. Pingback: Pre Workout Ürünleri Ne İşe Yarar? - Fitness Türkiye

2 Yorum

  1. Fitness TürkiyeFitness Türkiye Yazar Cevapla

   Evet, Protein 7 geçen aylarda bu ürünü indirime sokmuştu. Optimum Amino Energy hakkında yorumunuz için teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.