Connect with us

Supplementler

En İyi ZMA Ürünleri

En iyi ZMA ürünleri hakkında bilgi almak ve ZMA hakkında en çok sorulan soruların cevaplarına ulaşmak için bu yazıyı mutlaka inceleyin!

en-iyi-zma-urunleri

ZMA, fitness ile ilgilenenlerin en çok tercih ettiği ürünlerden biridir. Bu yazıda en iyi ZMA ürünleri hakkında bilgi bulabileceksiniz.

ZMA Nedir?

ZMA (Çinko Monometiyonin Aspartat, Magnezyum Aspartat ve B6 Vitamini) bir besin takviyesidir. ZMA, vücut geliştirme ve antrenman performansını artırmaya yardımcı olması ile beraber testosteron seviyesinde artış iddiasıyla bilinir. Uyku kalitesini artırmaya destek olduğu için bu iddiayı destekleyen birçok veri olduğunun altını çizelim. ZMA, sporcular arasında yaygın olarak kullanılan bir takviyedir.

ZMA Ne İşe Yarar?

  • Protein sentezine katkı sağlar.
  • Hücre bölünmesine katkı sağlar.
  • Uyku kalitesini iyileştirmeye katkı sağlar.
  • Testosteron artışını destekleyebilir.
  • Kas oranını ve antrenman performansını artırabilir.
  • Kas onarımına katkı sağlar.
  • Bağışıklık sistemini destekler.
  • Enerji üretimini destekler.

ZMA ne işe yarar ile ilgili çokça bilgi ve detay olduğu için sporcular arasında en çok tercih edilen supplement ürünlerden biridir. ZMA önerisi almak isteyenler aşağıdaki En İyi ZMA Ürünleri başlığından detaylı bilgi alabilir.

En İyi ZMA Ürünleri

En iyi ZMA ürünleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki listedeki ürünleri inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:   Protein Tozu Suyla Mı İçilir Sütle Mi?

1) Torq Nutrition GOLD ZMA + L-ARGININE COMPLEX 180 Kapsül

Servis Miktarı3 Kapsül
Servis Sayısı60
1 Servis Üründe ↓Günlük Değeri ↓
Magnezyum Malat225 mg
Magnezyum Sitrat225 mg
Çinko30 mg
B6 Vitamini18 mg
L-Arginine900 mg

ÜRÜNÜ İNCELE

2) Hardline ZMA 180 Kapsül

Servis Miktarı3 Kapsül
Servis Sayısı60
1 Servis Üründe ↓Günlük Değeri ↓
Magnezyum235 mg
Çinko14 mg
B6 Vitamini7 mg

ÜRÜNÜ İNCELE

3) Big Joy ZMA 120 Kapsül

Servis Miktarı3 Kapsül
Servis Sayısı40
1 Servis Üründe ↓Günlük Değeri ↓
Magnezyum225 mg
Çinko15 mg
B6 Vitamini10 mg

ÜRÜNÜ İNCELE

4) Nature’s Supreme ZMA 60 Kapsül

Servis Miktarı2 Kapsül
Servis Sayısı30
1 Servis Üründe ↓Günlük Değeri ↓
Magnezyum225 mg
Çinko15 mg
B6 Vitamini5mg

ÜRÜNÜ İNCELE

ZMA Hakkında Merak Edilenler

En iyi ZMA ürünleri ve markası önerilerinden sonra ZMA hakkında merak edilen sorulara aşağıdan cevap bulabilirsiniz.

ZMA Ne Zaman Kullanılır?

ZMA ne zaman kullanılır ile ilgili sorunun cevabı aslında net değil ancak uyku kalitesini artırdığı bilindiği için çoğu sporcu uyumadan önce kullanır. Bazı sporcular, antrenmandan hemen sonra ya da sabahları kullanmayı tercih eder.

ZMA Her Gün Alınır Mı?

ZMA uyku kalitesi ile beraber; bağışıklık sistemini güçlendirmeye, kas onarımını desteklemeye ve birçok faydaya sahip olduğu için her gün kullanılabilir ve ara vermeye gerek olmaz.

ZMA Ne Kadar Sürede Etki Eder?

ZMA'nın uyku kalitesini iyileştirmesi genellikle hızlı fark edilen bir etkidir. Daha iyi uyku, genellikle daha enerjik hissetmeye ve antrenmanlarda daha iyi performans göstermeye yardımcı olabilir.

ZMA Neden Uyku Yapar?

ZMA takviyesinin uyku üzerindeki etkileri, içeriğindeki çinko, magnezyum ve B6 vitamini kombinasyonuna bağlanmaktadır. ZMA takviyesinin uyku kalitesini artırma potansiyeline sahip olduğu düşünülmektedir. Ancak herkesin vücut kimyası farklı olduğu için ZMA'nın uyku üzerindeki etkileri kişiden kişiye değişebilir. Bazı insanlar ZMA'yı kullandıktan sonra daha iyi uyku alırken, diğerleri bu etkiyi hissetmeyebilir.

ZMA Ne Kadar Alınmalı?

ZMA kullanırken ürün üzerinde belirtilen günlük porsiyonu aşmamanız önerilir.

En İyi ZMA Hangisi?

Türkiye'de sporcuların en çok kullandığı en iyi ZMA ürünleri yukarıda listelenmiştir.  ZMA satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, ürünün ham madde kalitesidir. Sporcuların ZMA kullanmalarının başlıca sebebi, olumlu bir etki görmek istemeleridir. Kötü kalitede ham maddeye sahip olan protein tozlarının etkisi, nispeten daha düşüktür ya da hiç etkili değildir. Satın aldığınız markanın ham maddesinin nereden geldiğini ve hangi şartlarda üretildiğini mutlaka sorgulayın.

ZMA Enerji Verir Mi?

ZMA; çinko, magnezyum ve B6 vitamininin kombinasyonu sebebiyle uyku kalitesinde artış sağlar ve gün içerisinde daha enerjik hissedilmesini sağlayabilir. Metabolizma hızının yükselmesi de gün içindeki enerjiyi etkileyebilir.

ZMA Hangi Marka?

ZMA, bir marka adı değildir. Çinko(Zinc), Magnezyum(Magnesium) ve Vitamin B6 içeren bir sporcu takviyesidir. Torq Nutrition, Hardline, Big Joy gibi yerli Türk sporcu gıdaları markalarının ZMA ürünü bulunmaktadır ve en iyi ZMA ürünleri arasında yer almaktadır.

ZMA İyi Mi?

ZMA, sporcuların en çok tükettiği tablet supplementler arasında yer almaktadır.

ZMA Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

ZMA alırken üreticinin tamamen güvenilir olmasına, Avrupa standartlarında ve GMP sertifikalı üretim tesislerinde üretilmesine dikkat edilmelidir. 

ZMA Steroid Mi?

ZMA bir steroid değildir. Besin takviyesidir.

ZMA Testosteron Artırır Mı?

ZMA, testosteron seviyelerinde artış yapması beklenen besin takviyeleri arasında yer almaktadır. İlaç ya da steroid olmadığı için doğrudan testosteron takviyesi değildir.

ZMA Doğal Mı?

ZMA, doğal bir takviye gıdadır. Çinko, Magnezyum ve B6 Vitamini içerir.

Fitness Türkiye, Türk sporcuların Fitness ve Vücut Geliştirme sporunda bilinçlenmesi ve gelişmesi için kurulmuş gönüllü bir topluluktur. En iyi Türkçe Fitness Rehberi olmayı hedefleyen kuruluşumuz; Antrenman, Yağ Yakımı, Beslenme, Supplementler ve aklınıza gelebilecek her türlü konu için makaleler sunmaktadır.

Continue Reading
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Alanı

Fitness

Fitness Türkiye

Fitness Türkiye Hakkında

Fitness Türkiye, antrenmanlarınızın daha verimli geçmesi ve iyi bir Fitness beslenme programına sahip olabilmeniz için bilimsel araştırmaları kanıt sunarak Türkçe Fitness makaleleri üretmektedir.

Burada vermiş olduğumuz tavsiyeler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ve hiçbiri hastalık tedavisi ya da hastalık teşhisi için kullanılmamalıdır.

Türkçe Fitness makaleleri sunan fitnessturkiye.net, Türkiye’de Fitness ve Vücut Geliştirme sporunun gelişmesi için her türlü görüş ve işbirliğine açıktır.