Connect with us

Supplementler

Protein Tozu Suyla Mı İçilir Sütle Mi?

Protein tozu neyle içilir

Protein tozu suyla mı içilir sütle mi konusu en çok tartışılan ve merak edilen konulardan biridir. Aslında, amaca yönelik olarak her ikisiyle de tüketilebilir. Peki kimler suyla protein tozu içmeli? Kimler protein tozunu sütle içmeli? Aradığınız tüm soruların cevabı bu yazıda!

Protein Tozu Hakkında

Özellikle peynir altı suyu proteini (Whey), peynir üretimi sırasında sütün geride kalan sıvı kısmı olan peynir altı suyundan elde edilen iyi bir doğal beslenme kaynağıdır. Dokuz temel amino asidin tümünü içerdiğinden ve laktoz içeriği oldukça düşük olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir.

Protein TOZU ZARARLI MI?

Her gün yaklaşık 25-30 gram peynir altı suyu proteini almak çok faydalıdır ve çoğu Fitness antrenörü ve diyetisyen size de aynısını önerir. Ancak, herkesin aklındaki büyük soru şudur: Protein tozu suyla mı içilir sütle mi? Hangisi daha faydalıdır? İşte başlıyoruz.

Protein Tozu Sütle Mi İçilir Suyla Mı?

Protein tozunun su ya da sütle içilmesi, ulaşmak istediğiniz hedefe ve amacınıza göre değişiklik gösterir.

Daha fazla kas kütlesi mi istiyorsunuz? Hacim mi almak istiyorsunuz? Yağ yakarak karın kası çıkarmak mı istiyorsunuz? Amaca yönelik olarak süt ya da su tercih edebilirsiniz.

Şimdi hepsinin detaylarına inelim.

Karın kası nasıl yapılır? (hızlı yol)

Protein Tozunu Sütle İçmek

Protein tozunu sütle içmek, kas geliştirme ve kilo alma konusunda çok yardımcı olan ek bir doğal protein ve kalsiyum kaynağı sağlar.

Ayrıca, yavaş sindirilebilir bir içecek olduğundan ve vücudun besinleri emmesi zaman aldığından, protein tozunu sabahları veya antrenmanınızdan hemen önce içtiğinizde en iyi sonucu verebilir. Burada dikkat etmeniz gereken şey, sütün vücudunuzda şişkinlik yapıp yapmadığı ya da süte karşı alerjiniz olup olmadığıdır. Eğer süt içmek şişkinlik yapıyorsa veya sorun yaratıyorsa, laktozsuz süt tercih edebilir ya da sadece su ile protein tozu içebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:   Optimum Amino Energy Ne İşe Yarar?

Sütle protein tozu kilo aldırır mı?” sorusunun cevabını arayanlar için de belirtelim:

Protein tozunu sütle karıştırmak, shake’in kalorisini arttırdığından kilo almaya da yardımcı olabilir. Yani, kilo aldırır.

Protein Tozunu Sütle İçmenin Faydaları

Protein tozunu sütle içmenin faydaları şunlardır;

  • Kazein (Süt Proteini), kalsiyum ve yüksek kalori alabilirsiniz.
  • Sindirimi uzun süreceği için uzun süre vücudunuzu besleyebilir.
  • Protein tozunun aroması daha yoğun bir şekilde hissedilir.

Protein Tozunu Suyla İçmek

Protein tozunu suyla içmenin en önemli faydası, sindiriminin daha kolay olmasıdır. Aynı zamanda, su ile karıştırılan protein tozunun kalorisi sütle karıştırılana göre daha azdır. Kilo verme, yağ yakma hedeflerinize yardımcı olabilir.

Protein tozunu suyla içmenin faydaları şunlardır;

  • Düşük kalorilidir.
  • Antrenman sonrası hızlı toparlanmayı sağlayabilir.
  • Ağrıyan kasları hızlıca onarabilir.
  • Metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olabilir.
  • Hızlı sindirilir.

Kilo vermek için protein tozu içecekseniz, mutlaka süt ile içmenizi öneririz.

Özet: Protein Tozu Neyle İçilmeli?

Protein tozu suyla mı içilir sütle mi konusuna artık son noktayı koyabiliriz. Protein tozunu süt ya da suyla içmek, hedeflerinize göre değişiklik gösterecektir.

Toparlamak gerekirse;

Kilo almak isteyenler protein tozunu sütle içebilir.

Kilo vermek isteyenler protein tozunu suyla içebilir.

Fitness Türkiye, Türk sporcuların Fitness ve Vücut Geliştirme sporunda bilinçlenmesi ve gelişmesi için kurulmuş gönüllü bir topluluktur. En iyi Türkçe Fitness Rehberi olmayı hedefleyen kuruluşumuz; Antrenman, Yağ Yakımı, Beslenme, Supplementler ve aklınıza gelebilecek her türlü konu için makaleler sunmaktadır.

Continue Reading
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Alanı

Fitness

Fitness Türkiye

Fitness Türkiye Hakkında

Fitness Türkiye, antrenmanlarınızın daha verimli geçmesi ve iyi bir Fitness beslenme programına sahip olabilmeniz için bilimsel araştırmaları kanıt sunarak Türkçe Fitness makaleleri üretmektedir.

Burada vermiş olduğumuz tavsiyeler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ve hiçbiri hastalık tedavisi ya da hastalık teşhisi için kullanılmamalıdır.

Türkçe Fitness makaleleri sunan fitnessturkiye.net, Türkiye’de Fitness ve Vücut Geliştirme sporunun gelişmesi için her türlü görüş ve işbirliğine açıktır.