Connect with us

Kategorisiz

Toksin Savaşçısı: Detoks için Püf Noktalar

detoks-diyetleri

Günlük yaşantında çok fazla stres, yorgunluk, uykusuzluk hissediyor ve hava kirliliğine maruz kalıyorsun. Vücudunun yenilenip, sağlıklı günlere merhaba demesini istiyorsan vücudunu yenilemek sana iyi gelecek! Günlük veya bir haftalık programlar ile vücudundaki toksinlere karşı savaş açabilirsin. Peki, Detoks için püf noktalar hakkında yeterince bilgiye sahip misin? Hadi gel hepsini birlikte inceleyelim.

Vücut Arınmasını Sağlayan Detoks Nedir?

Vücut gün içerisinde aldığı toksinleri sabah veya gece temizleyebilme özelliğine sahip. Fakat yaş ilerledikçe vücudun bu özelliği daha az kullanır hale geliyor. Tabii ki vücut bu toksinlerin hepsini dışarıdan almıyor; kişinin yaşam tarzına bağlı olarak vücudun kendisi de toksin üretir. Detoks ise vücutta oluşan bu radikal maddelerin nötrlenmesi ayrıca bunların vücuttan atılması için uygulanan bir işlemdir. Sana uygun programlar ile vücudun gerektiği gibi çalışmasına yardım etmiş olursun. Günlük veya 1 haftalık detoks programları uygulayarak kolay şekilde sen de yapabilirsin.

detoks-diyetleri-nedir
Detoks Diyetleri Nedir?

Detoks’un Muhteşem Faydaları

Doğru uygulandığı takdirde vücuda pek çok faydası mevcuttur. Detoks faydaları şöyle sıralayabiliriz:

•           Vücutta biriken zararlı maddeler vücut dışına atılır.

•           Ödem giderir, hazımsızlık sorununa fayda sağlar.

•           Vücuda enerji verir, vücudun daha zinde olmasını sağlar.

•           Bağışıklık ve sindirim sistemine faydası görülür.

•           Erken yaşlanmanın önüne geçer.

•           Vücudun ihtiyaç duyduğu bazı besinlerin alınmasını sağlar.

Detoks’u Nasıl Uygulamalısın?

Vücudunu toksinlerden arındırmak istediğinde 7 günlük detoks programı uygulayabilir, bu süre içinde diyet de yapabilirsin. Diyet sırasında ihtiyaç duyduğun vitaminleri bu yöntemle vücuduna alabilmen mümkün. 7 günlük programınla birlikte egzersiz ve yoga yapmayı ihmal etmeyerek vücudunun daha dinç ve daha zinde kalmasını sağlayabilirsin.

İlginizi Çekebilir:   Spor Ayakkabı: Konforlu, Rahat ve Kaliteli Bir Dünya Sizleri Bekliyor

Herkes Detoks Yapabilir mi?

Her vücut arınmaya ihtiyaç duyar fakat bazı vücutların çok daha fazla toksinlerden arınmaya ihtiyacı olduğu görülür. Hatta bazen vücudun toksinlerden arınmaya ihtiyacı olduğuna dair sinyaller verir ve bunlar: sırt ağrısı, yorgunluk, halsizlik, sık sık hasta olmak, hazımsızlık, deri döküntüsü, kaşıntı gibi belirtiler olarak görülür. Peki kimler uygulayabilir bir bakalım:

•           Stresli işe sahip olan kişiler

•           Kilo vermek isteyenler

•           Hazımsızlık problemi yaşayan kişiler

•           Sabah uyanmakta zorluk yaşayanlar

•           Vücudunda şişkinlik hissedenler

•           Sürekli yorgunluk çekenler

•           Sık sık baş ağrısı yaşayanlar

•           Sağlıksız beslenenler

•           Sigara ve alkolü çok sık kullananlar

•           Gün içinde az su tüketenler

•           Kabızlık sorunu yaşayan herkes uygulayabilir.

İşte Merak Ettiğin Detoks Diyetleri

Detoks diyetleri uygulamak istediğinde birçok programla karşılaşacaksın. Sana uygun olan programları inceleyip başlayabilirsin. Çok uzun süre uygulamak istemiyorsan 1 günlük, 2 günlük detoks, 3 günlük detoks programlarını deneyebilirsin. Daha uzun sürede uygulamak istediğinde ise 1 aylık programları tercih edebilirsin. Şimdi ise kısa vadede uygulayabileceğin 1 günlük programı senin için derledik…

1 Günlük Detoks Programı

Bütün hafta yoruldun, çok fazla strese girdin veya bir hafta boyunca sağlıksız beslendin. Bu 1 günlük menü ile vücudunun daha dinç ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsin. İşte senin için 1 günlük menün:

Kahvaltı

· 1 yumurta kullanılmış olan omlet

· İnce dilim beyaz peynir

· 1-2 ceviz

· Bolca yeşillik

Ara öğün

· Detoks çayı

Öğle

· Sebze çorbası

· 2 yemek kaşığı lor peynir

· Çörek otlu yeşil salata

Ara Öğün

· 1 bardak tarçınlı süt

· Detoks çayı

Akşam Yemeği

· Sebze çorbası

· Semizotu salatası

Detoks yapma konusunda zorlanıyor, neler tüketmen gerektiğini bilmiyorsan Juico’yu ziyaret etmelisin. Sağlıklı ve bir o kadar da lezzetli ürünleri ister tek tek istersen de paket olarak satın alabilirsin. Juico’nun sağlıklı içeriklerini tatmak için acele etmelisin!

İlginizi Çekebilir:   Jinekomasti Nedir?

Fitness Türkiye, Türk sporcuların Fitness ve Vücut Geliştirme sporunda bilinçlenmesi ve gelişmesi için kurulmuş gönüllü bir topluluktur. En iyi Türkçe Fitness Rehberi olmayı hedefleyen kuruluşumuz; Antrenman, Yağ Yakımı, Beslenme, Supplementler ve aklınıza gelebilecek her türlü konu için makaleler sunmaktadır.

Continue Reading
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Alanı

Fitness

Fitness Türkiye

Fitness Türkiye Hakkında

Fitness Türkiye, antrenmanlarınızın daha verimli geçmesi ve iyi bir Fitness beslenme programına sahip olabilmeniz için bilimsel araştırmaları kanıt sunarak Türkçe Fitness makaleleri üretmektedir.

Burada vermiş olduğumuz tavsiyeler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ve hiçbiri hastalık tedavisi ya da hastalık teşhisi için kullanılmamalıdır.

Türkçe Fitness makaleleri sunan fitnessturkiye.net, Türkiye’de Fitness ve Vücut Geliştirme sporunun gelişmesi için her türlü görüş ve işbirliğine açıktır.