fbpx
spor-salonları-kapandı

Evde Full Body Antrenmanı (Spor Salonları Kapandı)

Spor salonları kapandı ve formumuzu korumak için ne yapabiliriz? Ekipmansız Full Body Antrenmanı ekipmansız bir şekilde formunuzu korumanızı sağlar.

Herkese selamlar. Biliyorsunuz ki dün, yani 16.03.2020 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından bir bildiri yayınlandı. Bu bildiriye göre Koronavirüs sebebiyle tüm toplu alanlar bir sonraki bildiriye kadar kapatıldı. Maalesef ki bu toplu alanlara spor salonları da dahil. Bu sebeple evde yapabileceğiniz ekipmansız Full Body antrenmanı hazırladık. Bu antrenmanla beraber, spor salonları yeniden açılana kadar kadar evde formunuzu koruyabilir hatta gelişebilirsiniz.

Şimdi size vereceğim ekipmansız Full Body antrenmanı yaklaşık olarak 20 dakika sürecektir ve tecrübenize göre bu tekrarları arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Evde her gün bu full body antrenman programını yaptığınız takdirde formunuzu koruyabilirsiniz.

Ancak biz biliyoruz ki, spor salonları kapandığı için büyük oranda beslenme düzeninizi de bozacaksınız. Beslenme düzeninizi bozmanız, her şeyi mahvedebilir. Spor salonları yeniden açılana dek dikkatli olun. Fazla Cheat Meal yapmayın. Cheat Meal zararları hakkında yazdığımız yazıyı tekrar ve tekrar gözden geçirin.

Ekipmansız Full Body Antrenmanı

Bu hareketleri orta hızda ve çok dinlenmeden yapın.

  • Şınav (25 Tekrar)
  • Single Leg Bridge (25 Tekrar)
  • Plank With Leg Left (25 Tekrar)
  • Chair Step Up (25 Tekrar)
  • Plank With Arm Lift (25 Tekrar)
  • Jumping Jack (25 Tekrar)

Ekipmansız evde Full Body antrenmanı bu kadar. Bunların tamamı 1 set oluyor ve 3 set boyunca yapın. Yukarıda da söylediğimiz gibi, eğer çok zor geliyorsa set sayısını düşürebilirsiniz.

Spor Salonları Neden Kapandı?

Yazının başında da belirttiğimiz gibi Koronavirüs önlemleri sebebiyle Spor salonları kapandı. Bu sebeple böyle bir ekipmansız evde Full Body antrenman programı hazırladık. Evinizde ufak bir alanda bunları yapabilirsiniz. Spor salonları yeniden açılıp asıl antrenman programınıza dönene dek bu hareketleri her gün uygulayın. En önemlisi ise beslenme düzeninizi ASLA bozmayın.

En son Koronavirüs vakası çıkan ülke Türkiye ancak maalesef ki virüslü insan sayısı 50 civarında. Her geçen gün daha fazla insan hastalanıyor ve tehlike artıyor. Bu insanların yaş ortalaması büyük oranda yaşlılar. Koronavirüsten korunmak için spor yapmaya, vücudunuzu çalıştırmaya ve iyi beslenmeye dikkat edin. Bu virüsün daha çok yaşlılarda görülmesinin sebeplerinde biri hareketsizliktir.

Spor Salonları Ne Zaman Açılacak?

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamaya göre 81 ilde Umuma Açık İstirahat ve Eğlence yerleri kapatıldı. İçişleri Bakanlığı’nın Twitter’da paylaştığı gönderiye buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Bildiride, “16 Mart saat 24.00 itibariyle durduralacak.” yazıyor. Yani bütün faaliyetler ve özellikle ilgi alanımıza giren Spor salonları ne zaman açılacak ile ilgili bir bilgimiz yok. Bu yüzden spor salonları kaç gün kapalı kalacak diye merak edenler için maalesef bir cevap veremiyoruz. Tahminimizce uzunca bir süre kapalı kalacaktır zira Koronavirüsün gerçekten kontrol altına alınması gerekiyor.

Koronavirüs sebebiyle kapanan spor salonları hakkında her türlü gelişmeyi buradan takip edebilirsiniz. Spor salonları açılana kadar evde Full Body antrenmanı yapmayı unutmayın. İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.